Odchod z Prešova:
8.9.2016, štvrtok 8.24 zo železničnej stanice Prešov, zraz vo vestibule o 8.10 hod. Príchod do Bardejova: 9.31 hod. Presun do Hvezdárne Roztoky – objednaný autobus .
Ubytovanie:
Budova hvezdárne
Strava
8.9. – obed – balíček z domu, večera- zabezpečená
9.9.- raňajky + obed -zabezpečené
Program:
Astronomické prednášky, pozorovanie slnka a nočnej oblohy pomocou profesionálnych astronomických ďalekohľadov, športové aktivity v areáli hvezdárne- volejbal, tenis...
Príchod do Prešova:
9.9.2016 o 17,30 hod – železničná stanica Prešov.
Pokyny:
- preukaz poistenca
- preukaz na bezplatnú prepravu vlakom
- športové oblečenie a obuv, dáždnik alebo pršiplášť, pokrývka hlavy
- primerané vreckové
Cena: -20 eur
Upozornenie:
V prípade zistenia cigariet, alkoholu a iných návykových a nebezpečných látok bude žiak nútený okamžite na vlastné náklady a v sprievode rodiča ukončiť exkurziu. V prípade poškodenia majetku ubytovacieho zariadenia bude nutné uhradiť škodu.
Poprosím rodičov o kontrolu zbalenej batožiny, aby sa v nej nenachádzali nebezpečné predmety (zapaľovač, nôž...). Mobilné telefóny, tablety, PC... si žiak berie len na vlastnú zodpovednosť. Za ich stratu alebo poškodenie nebude žiadna náhrada.
Kontakt: PaedDr. M. Kertysová / 0905 452 661 /
Hvezdáreň Roztoky: www.osveta.sk

Prvé sväté prijímanie je významná udalosť v živote každého kresťana katolíka, farnosti i školy. Aj našej školy. Každoročne sa tretiaci na stretnutie s Ježišom v Eucharistii pripravujú na hodinách náboženstva. V tomto roku ich príprava vyvrcholila 8. mája 2016 vo farskom kostole sv. Martina v Radaticiach.
Pozývame Vás k májovej pobožnosti - každý deň ráno pred vyučovaním - o 7. 45 hod. v kaplnke našej školy. Na orodovanie Panny Márie si vyprosujme potrebné milosti.
V piatok, 13.5.2016, sa na našej škole uskutočnila prednáška na tému „Látkové závislosti“. Pre žiakov 7. až 9. ročníka si ju pripravila PhDr. Blažena Žabecká, školská psychologička z Prešova. Priblížila žiakom problém fyzickej a psychickej závislosti, účinky návykových látok, abstinenčné príznaky. Dôraz kládla na prevenciu – radšej neskúšať – ako skúšať a stať sa závislým.
Tohto roku sme sviatok Nanebovstúpenia Pána oslávili výnimočnou udalosťou - Dňom katolíckych učiteľov a oslavou 25. výročia vzniku katolíckych škôl Košickej arcidiecézy. Spoločne sme ďakovali za požehnané roky a prosili o požehnanie cirkevného školstva na Slovensku pri slávnostnej svätej omši, ktorú viedol otec Bernard Bober, arcibiskup-metropolita v Kostole sv. Gorazda a spoločníkov v Košiciach. Po sv. omši pokračovalo morálne oceňovanie 40 pedagógov a zamestnancov katolíckych škôl a zariadení. Ďalší program prebiehal v Spoločenskom pavilóne.
Jeden aprílový týždeň sme si my, žiaci 2. a 4. ročníka, spolu s našou pani učiteľkou spríjemnili zaujímavou témou: Včielky. Prostredníctvom rôznych aktivít a činností, ktoré nás veľmi zaujali, sme sa dozvedeli veľa nového. Čítali sme si z knihy od autora Jána Lebedu: Rozprávkové včely. Túto knihu vrelo odporúčame. Okrem pekných príbehov sme v nej našli veľa poučného - aké včielky žijú v úli, aké úlohy plnia. Pozreli sme si dokumentárny film o tom, ako sa vytáča med, čo všetko sa z medu vyrába. Nechýbala ani jeho ochutnávka, či výroba omaľovánky. Oboznámili sme sa s medonosnými kvetmi. Skladali sme puzzle, z ktorého vyšiel obrázok včely. Spracovali sme všetky dôležité informácie do posteru. Každý z nás si vytvoril aj svoju knižku o včielkach. Bola to veľmi zaujímavá a tvorivá práca. Nakuknite do fotogalérie a uvidíte :-)
22.apríla sme si na našej škole pripomenuli Deň Zeme. Pani učiteľky z 1. stupňa pripravili zaujímavé aktivity - na prvých hodinách premietli prezentáciu k tomuto dňu, vyriešili sme kvíz, hľadali slová v jednosmerovke, ktoré súvisia s odpadom, ochranou životného prostredia, pozorovali sme list a dokázali sme si, že dýcha.. Vytvorili sme plagáty o tom, ako si predstavujeme miesto na našej Zem, kde by sme chceli žiť a miesto, ktoré nie je vhodné na život. Vrcholom našich aktivít bolo vyskladanie obrazu z plastových vrchnáčikov. Počas celého dňa sme sa snažili uvedomiť si dôležitosť nášho osobného postoja v tvorbe a ochrane životného prostredia. Odmenou nám je dobrý pocit, že svoju Zem máme vo svojich rukách a vieme ako na to, aby sme mali čisté ovzdušie, dostatok pitnej vody a všetkého, čo patrí k šťastnému, spokojnému životu... v zdraví, kráse.
Každú stredu (v pôstnom období) pred sv. omšou - o 7.45 hod.Vás srdečne pozývame na krížovú cestu. Po nej bude sv. omša.